Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

 1. Firmazone.com, sektörel bir firma tanıtım ve rehber web sitesidir.
 2. Firmazone.com istediği firmanın üyeliğini onaylamak veya iptal etmekte serbestir.
 3. Firmazone.com sitesinin amacı firma tanıtımıdır. Site aracılığı ile sunulan firma bilgilerinin tüm sorumluluğu üye firmalara aittir. Firmazone.com'un herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 4. Tüm üyeler ticaret ve internet yasalarındaki ilgili maddelere göre kendilerine ayrılan bölümleri kullanacaklardır. Yasalara aykırı veya genel toplum kurallarına ve ahlak kurallarına aykırı kullanımlar tamamen üyenin sorumluluğundadır. 
 5. Bu tip uygulamalarda Firmazone.com ücretli veya ücretsiz üyelikleri derhal bilgi vermeden kaldırma hakkına sahiptir.
 6. Firmazone.com veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
 7. Firmazone.com'da yer alan her türlü bilginin kullanımından doğabilecek maddi ve manevi zararlardan www.firmazone.com sorumlu tutulamaz. Üye ve ziyaretçiler, bu bilgiyi kullanmakla bunu peşinen kabul eder. 
 8. Firmazone.com bünyesinde ideolojik, dini, siyasi konularda propaganda yapılamaz.
 9. Üye, Firmazone.com'un sunmuş olduğu hizmetleri, özlük haklarına saldırıda bulunacak kişilere, kurumlara veya Firmazone.com’a hakaret içerecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, Ticaret Kanunu'nda ve sair kanunlarda bildirilen haksız rekabet düzenlemelerine aykırı eylemler doğrultusunda kullanamaz.
 10. Firmazone.com'da yayınlanan dökümanların sorumluluğu sadece dökümanı yazan üyeye aittir. Firmazone.com üyelerin eklediği yazı ve kodlardan SORUMLU TUTULAMAZ. Üyenin yolladığı başkasına ait dökümanı, kendisine ait gibi göstermesi durumunda; bütün sorumluluk üyenindir. Üye tarafından site veritabanına eklenen yazılı metnin, üye tarafından hazırlandığını varsayar ve üyenin yazdığı yazıdan dolayı çıkabilecek hiçbir olaydan Firmazone.com sorumluluk kabul etmez. 
 11. Başka bir kaynaktan izinsiz alınarak kopya yazı eklenmesi ve kopya işleminin yazının gerçek sahibi tarafından farkedilmesi durumunda, kopya yazı ekleyen üyenin kişisel bilgileri, yazı ekleme anındaki IP bilgileri, yasal işlemler için, ilgili mercilerden gelen yasal izin doğrultusunda iletilir. 
 12. İsim hakkı ve marka haklarına tecavüz şeklinde kullanım yapılamaz. Uygulaması ne şekilde olursa olsun haksız rekabet doğuracak kullanım yapılamaz.
 13. Firmazone.com, sistem bakım ve onarım çalışmaları nedeni ile geçici bir süre askıya alınabilir veya tamamen durdurulabilir.
 14. Firmazone.com'a gönderilen dökümanın veya üyelik kabülünün yayınlanıp yayınlanmaması konusunda tek yetkili www.firmazone.com'dur. 
 15. Firmazone.com fikir ve sanat ürünleri telif hakkına saygı duyar. 
 16. Üyelikteki tüm bilgiler üyeler tarafından yönetilir. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin kaybolması veya el değiştirmesi yoluyla oluşabilecek problemlerden Firmazone.com sorumlu değildir.
 17. Firmazone.com sitesinden verilen hizmet bilgilerinden “Hizmet Veren (Firma ekleyen)” sorumludur. Yaşanacak herhangi bir olumsuzluk durumunda, Firmazone.com web site sorumlu tutulamaz.
 18. “Hizmet Veren” yanlış yönlendirmeli bilgiler vererek “Müşteri” yanıltma yoluna girdiği ve bu tespit edildiği taktirde, Firmazone.com hukuki işlem yapma hakkını saklı tutar.
 19. Bu sözleşme ile verilen hizmetlerin her türlü şekli Firmazone.com'a aittir. Dilediği zaman dilediği değişikliği yapabilir.
 20. Üye, Firmazone.com'a kaydını tamamlayarak, ziyaretçiler ise siteyi ziyaret ederek yukarıda bahsi geçen kuralların hepsini peşinen kabul eder ve bu kurallara uymak zorundadır.